Kopie České Budějovice - FK MB

4.kolo, 12.05.2015 16:15 , Hřiště: SCM

České Budějovice 0:4 FK MB
Sestava: Štipl – Velechovský, Bárta (54´ Johanides), Lukáč, Zemen – Motyčka (46´ Gracl), Skramuský, Žádný, Baborák (46´ Čáp) – Mašek (54´ Toml) – Vozáb (Fišer)
Střelci: 7´ Skramuský (Mašek), 43´ Lukáč (Mašek), 46´ Mašek (Velechovský), 62´ Žádný (Skramuský)

        V dalším kole mistrovské soutěž jsme nastoupili s cílem přerušit sérii dvou porážek v řadě. Samotný úvod utkání se odehrával uprostřed hřiště a byl plný nepřesností. Vše jsme řešili jedním dotykem a nebyli jsme schopní míč dostat pod kontrolu. I našim středním obráncům se nevedlo, když podbíhali jeden dlouhý míč za druhým. Naštěstí nebyl soupeř schopen naše nepřesnosti potrestat. Nám pomohla standartní situace, jako už letos několikrát, kdy se Filip po rohu Michala trefil z malého vápna. Hned z protiútoku se zaskvěl Kuba, když chytil střelu z voleje z bezprostřední blízkosti. Od té doby jsme zpřesnili hru a do šancí se dostávali pouze naši hráči. Honza Vozáb po vysunutí Michala netrefil branku v nájezdu na brankáře, Filip z deseti metrů taktéž těsně minul. I ostatní naše šance však zůstaly nevyužity.

      Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou navýšit náš náskok. Nejdřív zahrozili domácí, ale jejich samostatný únik vyrazil Kuba nohou na roh, z něhož měli svou poslední šanci českobudějovičtí. Od této chvíle už na hřišti dominovalo jedno mužstvo. Valentýn si na půlce narazil s Michalem a svůj třicetimetrový sprint zakončil kličkou brankáři a zasunul míč do sítě. Pak se v šancích ocitla většina našich ofenzivních hráčů, bohužel bez gólového vyjádření. Ujal se až průnik Michala do vápna po autovém vhazování a jeho následná střela z úhlu. Poslední branku vstřelil nejlepší hráč na hřišti, Matěj, když se štěstím překonal brankáře ze samostatného nájezdu. Škoda, že jsme soupeři nedali více gólů. Jinak jsme slavili ale zasloužené vítězství a zisk tří bodů.

Zpět