Kopie Dukla - FKMB

1.kolo, 27.08.2014 17:15 , Hřiště: Ruzyně

Dukla Praha 4:7 Mladá Boleslav
Sestava: Štipl – Velechovský, Bárta, Johanides, Čáp (27´Zemen) – Vozáb( 52´Žádný), Skramuský, Lukáč, Baborák (57´Fuchs) – Mašek (68´Novák) – Plotnárek (64´Žitník)
Střelci: 9´ Lukáč (Mašek), 16´ Skramuský (Mašek), 23´ Plotnárek (Mašek), 29´ Lukáč, 39´ Baborák (Plotnárek), 62´ Plotnárek (Mašek), 67´ Lukáč (Mašek)

Po vítězství v minulém kole jsme chtěli potvrdit vzestup formy na hřišti pražské Dukly. Bohužel se nám úvod utkání nepovedl a po chybě Honzy Čápa, kdy nepokryl soupeře jsme hned ve druhé minutě inkasovali.  Naštěstí  jsem se brzy oklepali a o minutu později i po centru Michala a hlavičce Honzy V. nad branku jsme poprvé zahrozili. V 9. minutě už jsme poprvé skórovali, když Michal poslal krásnou kolmici Valentýnovi a ten s přehledem zavěsil. V 16. minutě Michal zahrával trestný kop z hranice 18 metrů. Bohužel až moc přesně – míč se odrazil od spojnice na brankovou čáru. Naštěstí Filip zachoval duchapřítomnost a míč zasunul do opuštěné branky. O sedm minut později vysunul opět Michal Honzu P. a ten se nemýlil. O chvilku později se stejná akce ve stejném obsazení opakovala, tentokrát však bez gólového efektu, kdy se Honza vytlačil ze střeleckého úhlu. Ve 29. minutě se na hranici vápna uvolnil Valentýn a pěknou střelou k tyči vstřelil náš čtvrtý gól. Do přestávky jsme inkasovali ještě jednou i my, kdy se Sam místo malé domů Kubovi snažil otočit okolo soupeře a ztratil míč. Střelu domácího útočníka vytlačil Kuba na břevno, na dorážku byl ale bohužel krátký. Do kabin jsme šli tedy s dvougólovým vedením. Hned po přestávce se nádherně trefil Jirka střelou z voleje na zadní tyč. Potom třikrát zaúřadovala dvojice Michal – Honza P.. Ve čtyřicáté minutě trefil Honza hlavou po centru Michala břevno, za chvilku po té samé akci minul těsně branku a o minutu později po kolmici za obranu jeho střelu vyrazil brankář. Potom jsme měli dvaceti minutovou hluchou pasáž, plnou nepřesností, ztrát míčů, nedůrazu. Naštěstí z toho soupeř vytěžil jen jednu branku, kdy Jirka Z. odkopával míč od naší branky nedůrazně středem hřiště a Pražané nás potrestali střelou na zadní tyč. Po půlhodině hry se konečně prosadila i dříve zmíněná dvojice. Michal vyslal obloučkem za obranu Honzu do samostatného nájezdu a ten s přehledem proměnil. Další branka padla po důrazném napadání Michala s Valentýnem, kdy se po přiklepnutí prosadil Vali opět křížnou střelou na zadní tyč. V poslední minutě hasil ještě Dáňa naši další chybu v obraně jen za cenu faulu a soupeř z penalty dal zápasu konečný výsledek. Zasloužené vítězství, ale přesto nebylo bez kaňky – špatný začátek zápasu, který bychom už nemuseli příště otočit, obrovské chyby v defenzivní fázi, spousta neproměněných šancí a hlavně naprostý herní výpadek ve druhém poločase, který bude lepší soupeř příště trestat. Naopak se nám konečně probudili Valentýn s Filipem a na hře naší zálohy to bylo znát.

Zpět