Kopie FK MB - Č. Budějovice

18.kolo, 28.10.2014 12:45 , Hřiště: Astonka

FK Mladá Boleslav 5:1 České Budějovice
Sestava: Štipl – Velechovský (66´ Novák), Bárta, Johanides, Zemen – Baborák (55´Fišer), Žádný, Skramuský (65´Toml), Čáp (36´ Motyčka) – Mašek – Vozáb (62´Lukáč)
Střelci: 24´ Skramuský (p), 35´ Vozáb (Čáp), 48´ Vozáb (Mašek), 66´ Lukáč (Mašek, Bárta), 69´ Lukáč (Zemen)

Povedené utkání dnes předvedli naši kluci v 18. kole proti Českým Budějovicím. Od úvodního hvizdu se hrálo pohledné utkání, v kterém se oba týmy snažily kombinovat po zemi, což se muselo líbit početnému obecenstvu. První šance se zrodila v 10´, kdy z hranice vápna zakončoval těsně vedle Babča. V 24´ náš tým kopal penaltu po zákroku na Voziho, Fíla bezpečně proměnil. Poté se osmělil i soupeř a v rozmezí dvou minut nejdříve zakončovali těsně vedle a poté jim nebyla uznána branka pro těsný ofsajd. Pět minut před koncem předvedl pěkný průnik Fíla, ale jeho střela skončila těsně vedle tyče, stejně jako budějovická šance o minutu později. Když už si všichni mysleli, že se půjde do druhého dějství pouze s jednogólovým rozdílem, napřáhl z 20 metrů Vozi a jeho oblouček zapadl přesně pod břevno 2:0. Ve druhé půli jsme hlavně my pokračovali v ofenzivní hře, ale nepadalo nám to tam, jak bychom si představovali. Voziho oblouček, po Mášově rychlém uvolnění za obranu brankově neskončil, a tak trestal soupeř. Bari zbytečně fauloval ve vápně a Jihočeši snižovali na 2:1 z pokutového kopu. Na odpověď jsme dlouho nečekali, Máša unikl po levé straně a centrem přesně našel Voziho, který plackou zakončoval  do šibenice. Definitivní rozhodnutí zajistil po svém příchodu na hřiště Vali, který za 8´ pobytu na hřišti stihl dát dvě branky. Nejprve proměnil sólo po Bariho pasu a Mášově prodloužení za obranu a se závěrečným hvizdem zakroutil z vápna střelu na zadní tyč. Pochvalu dnes zaslouží celý tým, včetně střídajících Motyho a Ády, ale jednoho hráče přeci jenom musíme vyzdvihnou, a to je motorová myš Metju.