9.kolo, 02.06.2015 16:00 , Hřiště: Astonka

FK MB 1:1 České Budějovice
Sestava: Kocmich - Zemen (Fišer), Lukáč, Bárta, Velechovský (Johanides) - Vozáb (Gracl), Skramuský, Žádný, Motyčka (Baborák) - Mašek (Novák) - Plotnárek (Čáp)
Střelci: Mašek (Zemen)

V posledním domácím utkání sezóny jsme hostili tým Českých Budějovic. Barážové karty mají v rukou starší ročníky, takže si naši kluci mohli zahrát bez tlaku na výsledek. Zápas začal v bojovném tempu obou mužstev, ale převážně mezi šestnáctkami. K první střele na branku se osmělil Dáňa až v 10´, ale byla z velké dálky a mimo tyče. Vážnější ohrožení budějovické branky se zrodilo v 18´, kdy Vozi pěkně prostrčil míč na Michala, ale jeho přízemní střelu gólman nohou vyrazil a následná Fílova dorážka skončila nad brankou. Ke konci poločasu ještě hlavičkoval po rohu Vozi těsně vedle. Vzhledem k tomu, že soupeř naši branku neohrozil, schylovalo se k poločasové remíze. Proti byl ale Zemi, který našel na hranici vápna Michala a ten se ve své druhé šanci už nemýlil.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu s minimem šancí na obou stranách. První střelu na naši branku vystřelil soupeř až v 45´, naštěstí nad břevno. Naši brankovou pojistku měl na noze Novis, kterého pěkně našel na hranici penalty Dejv, ale jeho střela těsně minula branku. Soupeř na to odpověděl ojedinělou povedenou akcí, kdy balon za obranu nestihl odkopnout  vyběhnuvší gólman a naše rozhozená obrana nestihla zabránit Jihočechům ve vyrovnání na konečných 1:1.

V penaltovém rozstřelu byl dnes šikovnější soupeř.