Kopie FK MB - Pardubice

20.kolo, 14.03.2015 12:15 , Hřiště: UMT 9. ZŠ

FK MB 5:0 Pardubice
Sestava: Kocmich – Velechovský (62´ Novák), Bárta, Lukáč, Zemen (62´ Fišer) – Motyčka (48´ Čáp), Skramuský, Žádný, Vozáb – Mašek (59´ Johanides) – Plotnárek ( 54´ Gracl)
Střelci: 4´ Mašek (Vozáb), 19´ Plotnárek (Skramuský), 32´ Mašek, 51´ Plotnárek (Skramuský), 67´ Lukáč (Skramuský)

V dalším soutěžním utkání jsme přivítali na svém hřišti soupeře z východu Čech. Měli jsme mu co oplácet z posledního přátelského utkání. Ani ne tak herně, jako spíš výsledkově. A už od prvních minut bylo zřejmé, že to myslíme vážně a kluci byli odhodláni svého protivníka převálcovat. A to se jim povedlo nadmíru. Pardubičtí se dostávali do zakončení velmi sporadicky, a ani v poli neměli čas na delší kombinace a držení míče. Naši kluci byli důrazní a nedali jim ani kousek prostoru zadarmo.

Hned v úvodu jsme se dostali do vedení, kdy si Michal vyměnil míč s Honzou V., a ten ho svým centrem našel na malém vápně a k úžasu všech přítomných náš nejmenší hráč skóroval hlavou. Ve 13.minutě jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Michal penaltu, nařízenou za sražení Filipa, neproměnil, když se hostující brankář blýskl pěkným zákrokem. Náladu si kluci spravili o chvilku později, kdy po krásné kombinační akci, kterou začal Dáňa přihrávkou na Michala, ten sklepl Filipovi, který vybídl ke skórování Honzu P., jsme zvýšili na 2:0. Další šanci měl Honza těsně před přestávkou, kdy ho poslal do samostatného úniku Michal. Nakonec se nám povedlo vstřelit ještě jednu branku. Michal se v rohu hřiště krásně uvolnil přes dva obránce, kdy z nich udělal statisty a jeho střela skončila za pomoci teče hostů  v síti. Do šaten jsme tedy šli s krásným tříbrankovým vedením.

Druhý poločas se nesl v duchu prvního. V úvodu jsme sice svými nepřesnostmi pustili do hry soupeře, ale ten z toho vytěžil pouze několik rohů a po zbytek zápasu zůstal v koncovce neškodný. A my jsme přidali další gól po průniku Filipa do vápna, kde pak našel zcela volného Honzu P. na malém vápně a pro něj nebylo problémem zasunout míč do prázdné branky. Měli jsme ještě několik šancí a nakonec se nám podařilo vsítit popáté. Míč po ose Honza Č. – Filip doputoval k Valentýnovi, který střelou na přední tyč završil účet utkání.