Kopie FK MB - Sokolov

21.kolo, 21.03.2015 13:45 , Hřiště: UMT 9. ZŠ

FK MB 5:1 Sokolov
Sestava: Štipl – Velechovský (61´ Novák), Bárta, Lukáč, Zemen (51´ Toml) – Motyčka (45´ Fišer), Skramuský, Žádný, Vozáb (61´ Gracl) – Mašek – Plotnárek (36´ Čáp)
Střelci: 3´ Plotnárek (Mašek), 5´ Lukáč (Mašek), 7´ Mašek (Motyčka), 15´ Vozáb (Mašek), 26´ Mašek (Bárta)

V posledním domácím zápase základní části soutěže jsme hostili poslední Sokolov. I přes postavení soupeře v tabulce jsme nastoupili k utkání velmi zodpovědně. Byli jsme si vědomi síly hostů, kterou nám prezentovali v podzimním zápase a také jsme si chtěli pojistit skvělé třetí místo  v tabulce.

Naše odhodlání bylo znát již od prvních minut. Ve 2.minutě se Michal uvolnil na půlce přes dva protihráče a kolmicí poslal do první šance utkání Filipa. Tomu se bohužel nadvakrát skórovat nepodařilo. O minutu později  ale putoval míč po ose Filip – Michal – Honza P. za přispění  hostujícího obránce přímo do sítě. V páté minutě se trefil po rohu Valentýn hlavou. A o další dvě minuty později jsme přetavili další velmi pohlednou kombinaci v branku, kdy se trefil Michal křížnou střelou po spolupráci Kuby M. a Filipa. Hráli jsme i nadále s velkou chutí, kombinovali, stříleli a dostávali se do šancí. Proto na sebe čtvrtý gól nenechal dlouho čekat a trefil se Honza V. po přímém kopu Michala ze strany. Michal pak trefil ještě břevno po přihrávce Filipa. Sokolov měl jedinou šanci, kterou jsme mu ještě ke všemu nabídli my, naším nedůrazem na polovině hřiště po našem vlastním rohovém kopu. Do přestávky jsme rozvlnili síť ještě jednou, kdy Michal dorážel míč po akci Dáni, který se ocitl najednou na hrotu útoku a dostal se do šance. Účet poločasu byl tak uzavřen na skóre 5-1. Jedinou kaňkou naší skvělé první půle bylo zranění Honzy P., který skončil s otřesem mozku v nemocnici, kde byl i následně hospitalizován. Všichni mu přejeme brzké uzdravení, návrat domů a samozřejmě i na hřiště.

Po přestávce tempo hry opadlo a šancí ubylo. Hra byla rozkouskovaná a už ne tak pohledná jako prvních pětatřicet minut.  Zápas jsme tak v poklidu a bez většího vzruchu dovedli do vítězného konce.