3.kolo, 19.04.2015 12:45 , Hřiště: Astonka

FK MB 3:1 Viktoria Plzeň
Sestava: Kocmich – Velechovský, Bárta, Lukáč, Motyčka (53´Johanides) - Vozáb, Skramuský (53´ Toml), Žádný, Fišer (43´ Baborák) – Mašek – Plotnárek (43´ Čáp)
Střelci: 7´ Mašek (Plotnárek), 60´ Čáp (Mašek), 66´ Baborák (Mašek)

Proti plzeňské Viktorce jsme dnes nezopakovali tak povedený výkon jako minulý týden. Soupeř dnes lépe kombinoval, my jsme však tři body urvali nasazením a důrazem, i když i našim brankovým příležitostem předcházely pěkné kombinační akce. Do utkání jsme vstoupili lépe a už v 2´ Fíla střílel do tyče. O pět minut později jsme už byli úspěšní, když Plotny přesprintoval plzeňského stopera a zpětnou nahrávkou vyzval ke skórování Mášu. V 9´ šel sám na branku Plotny, ale střílel pouze do gólmana. Zanedlouho ještě pěkně nacentroval Áda, ale Voziho volej skončil nad brankou. V 18´ se poprvé trefil mezi tyče soupeř, ale pozorný Kóca neměl z dalekonosnou střelou problém. Od té doby však plzeňští hráči převzali iniciativu a byli častěji na míči.

Druhý poločas začal obdobně, jako první skončil. Hosté lépe kombinovali, ale naše opět výborná obrana je nepouštěla do nebezpečného zakončení. Zhruba od 15´ minuty jsme však převzali aktivitu zase my a začali si vytvářet brankové příležitosti. Během tří minut se dostal do 3 slibných příležitostí Čápis, ale neuspěl. V 56´ byl ve vápně sražen Máša, ale pokutový kop, jako už poněkolikáté v této sezóně, jsme neproměnili. Za 4 minuty jsme se však mohli už radovat, Máša utekl po levé straně, jeho přízemní střelu brankař pouze vyrazil k nikým nehlídanému Čápisovi, pro kterého nebyl problém dorážet do odkryté branky. Čápis měl ještě jednou blízko ke skórování, ale jeho hlavičkový pokus zmařil obránce na brankové čáře. 5´ před koncem se po rohu dostal k odraženému míči Babča a svůj návrat na hřiště, po delší zdravotní pauze, si okořenil třetí brankou. V poslední minutě využil soupeř jediné okénko v naší obraně a snížil na konečných 3:1.