2.kolo, 16.08.2014 11:45 , Hřiště: Astonka

Mladá Boleslav 0:5 1. FK Příbram
Sestava: Štipl - Velechovský, Bárta, Lukáč, Zemen (36´ Johanides) - Vozáb (60´Novák), Skramuský (60´ Motyčka), Čáp (45´ Gracl), Mašek, Baborák (45´ Žádný) - Plotnárek
Střelci:

První ligové utkání na domácím hřišti s týmem z Příbrami se nám výsledkově ani herně nepovedlo. Úvodní šanci ze 7´ po Fílově vysunutí neproměnil Vozi. Pak se pomalu začal osmělovat soupeř a po centru z pravé strany, na neobsazené hráče, nebyl problém pro Příbramské otevřít skóre. Do poločasu jsme měli ještě 3 gólovky, to když Plotny šel dvakrát sám na golmana a hlavně Vozi, který z malého vápna po rohu nikým nehlídaný nedokázal překonat hostujícího brankaře.

Druhý poločas za vydatného deště začal lépe soupeř a už v 4´ musel Kuba zasahovat proti brejku soupeře. Z následného rohu nedokázal Fíla důrazně odkopnout míč, který soupeř pohodlně uklidil do branky. Za minutu jsme opět darovali soupeři gól, to když Sam prsama přiklepnul centrovaný míč přímo protihráči na kopačky. Trenér na tento nepříznivý průběh zareagoval střídáním a Valiho posunul do středu zálohy, která do té doby byla našim nejslabším článkem, ale kýžený úspěch to nepřineslo. Naopak, soupeř navýšil na 0:4 z pokutového kopu. Naše ojedinělá šance z druhého poločasu byla v 28´, kdy šel Plotny sám na golmana, udělal mu kličku, ale dnešní zmar dokonal pouze střelou do boční sítě. Nulová produktivita a 8 ofsajdových postavení, nebyly dnes pro soupeře od našeho útočníka žádná hrozba. Pět minut před koncem uzavřel konečné skóre soupeř tečovanou střelou z vápna. Za dnešní výkon zaslouží pochvalu Míša Velechovský, Dáňa a Vali.