11.kolo, 18.10.2014 11:45 , Hřiště: Astonka

FK Mladá Boleslav 3:1 Teplice
Sestava: Štipl (55´Vlk) - Zemen, Lukáč, Velechovský, Vozáb - Baborák (55´Gracl), Skramuský (65´Novák), Žádný, Toml (43´Motyčka) - Mašek - Žitník (48´Fuchs)
Střelci: 20´Žitník, 28´ Baborák, 40´ Lukáč (p)

Po třech venkovních zápasech jsme se konečně vrátili na domácí hřiště, ale bohužel pouze na umělou trávu. V dnešním utkání bralo tři body mužstvo, které udělalo méně individuálních chyb a naštěstí jsme to byli my. V prvních 20. minutách se hrálo převážně mezi šestnáctkami a i když byl soupeř mírně fotbalovější, naše dnes velice pozorná obrana nepouštěla soupeře do zakončení, o čemž svědčí i fakt, že jsme teplické kluky pustili dnes snad jen k 6 střeleckým pokusům z dálky. První individuální chyba se zrodila po napadání Máši teplického gólmana, jehož špatný odkop zachytil Žito a zakončoval k tyči. V 23´ napřáhl z dálky pěkně Veli a jen těsně přestřelil. Druhá branka padla jak přes kopírák, když tentokrát brankaře chybnou rozehrávku potrestal Babča.  Ve 32´ se na branku řítil Žito, ale byl zastaven před vápnem jen za cenu faulu, následný trestný kop Máši gólman chytil. Do poločasu ještě po dobře rozehraném rohu hlavičkoval Vozi do břevna. Druhý poločas hned v 40´ dovršil svůj špatný den opět hostující brankař, když jeho kličku vystihl Žito a následně byl faulován v pokutovém území. Penaltový pokus proměnil, tentokrát napoprvé, Vali. V 50´ po závaru před teplickou brankou zakončoval Metju, ale jeho střelu vyhlavičkoval z brankové čáry obránce. Soupeř se snažil kombinovat, ale naše rychlé a důrazné napadání mu znemožňovalo se dostávat do brankových příležitostí. Se závěrečným hvizdem se jim přeci jenom podařilo skórovat na konečných 3:1, když si i náš brankař vybral slabší chvilku a pustil za svá záda střelu z dálky.