8.kolo, 27.09.2014 12:15 , Hřiště: Astonka

Mladá Boleslav 2:4 Viktoria Plzeň
Sestava: Kocmich - Zemen (57´ Motyčka), Bárta, Velechovský, Vozáb - Baborák (65´ Toml), Skramuský, Žádný, Čáp (36´ Fišer), Mašek - Plotnárek
Střelci: 5´ Plotnárek (Mašek), 47´ Plotnárek

Další mistrovský zápas na domácím hřišti jsme sehráli s Plzeňskou Viktorkou. Již v 5´ jsme otevřeli skóre zápasu, když Fíla pěkně uvolnil za obranu Mášu a ten nezištně našel před brankou Plotnyho, který z první zakončoval pod břevno. Ve 14´ jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Plotny mířil jen doprostřed branky. Po následné malé domů, se Kocmovi nepovedl odkop a soupeři jsme darovali snadné vyrovnání. Poté jsme měli několik slibných příležitostí, kdy opět Plotny po samostatném úniku mířil jen do golmana, Fíly a Matěje střelecké pokusy minuly branku a Mášovu střelu zastavila tyč. Naopak soupeř vyučoval z produktivity a v poslední minutě otočil skóre po centru ze strany a šikovném přehození golmana. Druhý poločas byla proti nám hned v první minutě odpískána diskutabilní penalta, díky které se soupeř dostal do dvoubrankového vedení. O pět minut později, jsme i my měli po faulu na Babču výhodu pokutového kopu, ale oproti soupeři jsme jí pohrdli. Ve 47´Mášův trestný kop vyrazil plzeňský brankař na roh a přímo z jeho rozehrání překvapil Plotny golmana, který si srazil míč do vlastní branky. V 54´ když jsme se za stavu 2:3 snažili o vyrovnání, rozhodčí hrubě ovlivnil výsledek utkání, když neodpískal evidentní malou domů a místo toho nechal pokračovat ve hře a soupeř z rychlého protiútoku zvýšil na 2:4. I poté se kluci nevzdávali, ale rozhodčí opět zaúřadoval proti nám, když při úniku při jasné brankové příležitosti byl náš hráč stažen, ale pouze za žlutou kartu. V závěru si soupeř po Mášově rohu nastřelil vlastní tyč, ale na změnu skóre jsme se už nezmohli. Nehledě na výsledek, kluci dnes nepodali dobrý výkon, když chyběla větší přesnost v kombinaci a koncovce a až na pravidelné výjimky, větší hlad po vítězství.