Kopie Slavia Praha - FKMB

5.kolo, 07.09.2014 12:00 , Hřiště: Eden

Slavia Praha 2:3 Mladá Boleslav
Sestava: Štipl - Velechovský (62´ Fišer), Bárta, Lukáč, Zemen - Vozáb, Skramuský, Žádný, Baborák (50´ Čáp), Mašek (68´ Novák) - Plotnárek (69´ Žitník)
Střelci: vlastní (Baborák), Plotnárek (Baborák), Lukáč

V neděli nás čekal v pražském Edenu velmi kvalitní, výborně technicky vybavený tým Slavie. Jen stoprocentní týmový výkon mohl vést k úspěchu a s vědomím toho jsme do utkání vstupovali. Hned v patnácté vteřině jsme si neodpustili nepozornost v obraně a soupeř se dostal do své první šance, kterou však neproměnil. My jsme na naši odpověď dlouho nečekali a hned z protiútoku trefil Honza P. tyč po kombinaci Michala s Filipem. A o minutu později jsme se už poprvé radovali, kdy si Jirkův centr srazil do vlastní sítě obránce domácích. V 10.minutě vyslal Michal do nájezdu Honzu P., který svůj únik neproměnil. Z následujícího rohu minul hlavou Honza V. Další svůj nájezd po přihrávce Jirky proměnil Honza P., který svou rychlostí dělal nemalé problémy domácí obraně. O minutu později neproměnili pražští svou šanci. Pak ztratil míč ve středu pole Michal (nutno říct, že tentokrát bylo jeho ztrát během utkání více) a akci sešívaných jsme zastavili pouze za cenu penalty. Tu však kopl soupeř prachbídně. V 18.minutě jsme zahrozili my, po centru Michal hlavičkoval Honza P. mimo. Nejkrásnější gól padl těsně před přestávkou, kdy se Vali trefil nádherně pod břevno z 22 metrů. Tak jsme šli do kabin se slibným tříbrankovým náskokem.

Druhý poločas začal uvolněním Michala u postranní čáry a následnou hlavičkou Honzy P. z malého vápna těsně mimo. Ve 12.minutě jsme poprvé inkasovali i my, když jsme byli nedůrazní ve vlastním pokutovém území a nechali soupeře dorazit odražený míč do branky. O chvilku později se dostal do šance Filip po akci Matěje Ž., ale bez brankového efektu. Ve 21.minutě jsme dostali téměř totožný gól, kdy jsme opět nechali protivníka neobsazeného a ten měl čas na několikrát dorazit míč do sítě. Hned o pár okamžiků potom se blýskl pěkným volejem Filip po centru Michala. A za další okamžik utekl všem Honza P., jeho střela však mířila vysoko nad. Do závěrečného hvizdu se nic podstatného nestalo a my jsme slavili vybojované, ale za první půli a naši efektivitu v koncovce zasloužené vítězství !!!

Zpět