AC Sparta Praha - FK MB

20.kolo, 23.04.2017 12:15 , Hřiště: Strahov

AC Sparta Praha 4:0 FK MB
Sestava: Štipl - Bárta (65. Johanides), Chleborád, Šmejda, Skramuský - Blažíček, Žádný (60. Gracl) - Vozáb (70. Motyčka), Mašek, Plotnárek (70. Velechovský) - Havlina (60. Baborák)
Střelci: -

Střetnutí druhé Sparty a páté Boleslavi v ligovém pořadí skončilo nečekaně jednoznačným vítězstvím pražských dorostenců. Boleslavští mladíci se soupeřem drželi krok pouze v prvním poločase, ale po změně stran v rozmezí necelé čtvrthodinky třikrát inkasovali.

 

Na začátku utkání hned v 1. minutě se ocitl v šanci boleslavský Havlina, vystřelil však do středu brány a sparťanský gólman míč chytil. Ve 3. minutě boleslavský brankář Štipl vytáhl soupeřovu ránu nad břevno a v 9. minutě si poradil s nedůraznou sparťanskou hlavičkou. Ve 25. minutě se po rozehrané standardní situaci dostal k odraženému míči Mašek, ale z dobré pozice trefil pouze sparťanského brankáře. Ve 38. minutě ve finále boleslavského nacvičeného signálu při rozehrání rohového kopu Chleborád hlavičkoval těsně vedle levé tyče. První poločas skončil bez jediného vstřeleného gólu.

Do druhého poločasu se sice Boleslavští vrátili s nadějí na dobrý výsledek, ale ta padla po necelé čtvrthodině hry. Ve 49. minutě rychlá sparťanská akce ještě skončila nepřesnou střelou.
V 54. minutě sparťanští hráči ve středu hřiště protlačili tři osobní souboje a dostali se za boleslavskou obranu, načež soupeře zastavil brankář Štipl zákrokem, po kterém následoval úspěšně proměněný pokutový kop - 1:0.
V 62. minutě po sparťanské standardní situaci dorážka odraženého míče skončila na tyči boleslavské branky. O tři minuty později však bylo pro Boleslav hůře.
V 65. minutě hloupou chybu v boleslavské rozehrávce soupeř po rychlém protiútoku gólově potrestal - 2:0.
V 67. minutě sparťanský brejk po levé straně a ostrém centru vyvrcholil v gólovou koncovku - 3:0.
V 75. minutě po Velechovského zpětné přihrávce Graclova slabá střela brankáře Sparty nezaskočila. Za rozhodnutého stavu v úplně poslední minutě přidala Sparta ještě jeden gól.
V 80. minutě po nedůsledném boleslavské bránění se sparťanští hráči dostali snadno do střelecké příležitosti, kterou nemilosrdně využili - 4:0.

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník byl spokojený pouze s prvním poločasem: „S herním výkonem týmu v prvním poločase můžeme být spokojení. Domácí jsme pustili pouze do dvou nebezpečných situací a na druhé straně čtyři naše dobré možnosti brankou neskončily. Největší příležitost ke skórování měl Chleborád, který hlavičkou o centimetry minul domácí branku. Po celé utkání jsme však měli problémy se soupeřovou agresivní hrou, v osobních soubojích naši hráči nebyli dostatečně silní. Doplatili jsme na to před první brankou Sparty, která prakticky rozhodla zápas. Naše nedůslednost vyústila až v pokutový kop, který domácí proměnili. Pak soupeř dvakrát využil chyb v naší rozehrávce a z rychlých akcí navýšil skóre. V závěru zápasu mohl zkorigovat výsledek Gracl, ale šanci neproměnil. V druhém poločase jsme již nebyli směrem dopředu příliš nebezpeční. Byla však velká škoda neproměněných šancí v prvním poločase."

Zpět