Bohemians 1905 - FKMB

14.kolo, 11.06.2017 12:15 , Hřiště: -

Bohemians Praha 1905 1:0 FK MB
Sestava: Štipl - Johanides, Chleborád, Šmejda, Skramuský - Blažíček, Žádný - Velechovský (65. Vozáb), Mašek, Motyčka (60. Bárta) - Havlina
Střelci: -

Boleslavští sice na hřišti souseda v tabulce těsně prohráli poslední mistrovské utkání ročníku 2016-17, ale na jejich umístění na páté a Bohemains na šesté příčce se už nic nezměnilo. Tým FK Mladá Boleslav U16 po letních fotbalových prázdninách začne přípravu na nový ročník v neděli 16. července 2017.

 

První poločas byl herně vyrovnaný a skončil bez vstřeleného gólu. Ve 3. minutě boleslavský Mašek prošel obranou soupeře, přihrál do dobré pozice Havlinovi, ale jeho střela byla zblokována. V 6. minutě po autovém vhazování se na levé straně prosadil opět Mašek, slibně rozjetou akci však zkazil nepřesnou finální přihrávkou. V 17. minutě se Bohemians po rohovém kopu dostali k zakončení hlavou, míč však minul boleslavskou branku. Ve 24. minutě se při dalším dobrém průniku do pokutového území Bohemians připravili Boleslavští nepřesnostmi o gólové zužitkování šance. Ve 27. minutě boleslavský gólman Štipl zmařil soupeřovu šanci dobrým přečtením kolmé přihrávky za obranu.
Ve 29. minutě Chleborád vybojoval míč, který přihrál po lajně Velechovskému a po jeho centru z pravé strany Mašek ve velké šanci přestřelil pražskou branku. Ve 42. minutě nepřesnou rozehrávku boleslavského stopera Šmejdy Bohemians nevyužili, neboť se střelou do středu brány si Štipl poradil.

Druhý poločas začali aktivněji Boleslavští, ale první jejich chybu po přestávce soupeř využil ke skórování.
V 50. minutě po zbytečném faulu Johanidese u postranní čáry následoval trestný kop, a když se před boleslavskou brankou k odraženému míči dostal jeden z hráčů Bohemians, tak šťastně prostřelil vše před sebou - 1:0.
V 67. minutě boleslavský rohový kop Šmejda usměrnil hlavou mimo soupeřovu branku. V 72. minutě Mašek rozehrál boleslavský trestný kop a Chleborád hlavou také minul bránu Bohemians.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník k těsné prohře řekl: „V prvním poločase bylo utkání vyrovnané a šance se objevovaly na obou stranách. Naši největší možnost neproměnil po půl hodině hry Mašek. Domácí zahrozili několika střelami ze střední vzdálenosti. V zápase se hodně přerušovalo a hra neměla tempo. Přes úpornou obranu domácích jsme se do zakončení těžko dostávali. Druhý poločas jsme začali velmi dobře a soupeře uzavřeli na jeho vlastní polovině. Po deseti minutách jsme však udělali zbytečný faul u lajny a z následné standardní situace inkasovali. Ve zbývajícím čase byla naše snaha o vstřelení branky marná, domácí natahovali čas a nakonec nejtěsnější vedení uhájili."

Zpět