FC Slovan Liberec

21.kolo, 29.04.2017 12:15 , Hřiště: Liberec

FC Slovan Liberec 3:2 FK MB
Sestava: Kocmich - Bárta (65. Baborák), Chleborád (55. Johanides), Šmejda, Skramuský - Blažíček, Žádný - Vozáb, Mašek, Motyčka (41. Stanislav) - Havlina
Střelci: Žádný (Vozáb), Blažíček (Havlina, Mašek)

Ze hřiště libereckého družstva, které bylo před utkáním předposlední v tabulce skupiny A české ligy mladších dorostenců U16, odjeli Boleslavští bez jediného bodu, neboť prohráli souboj, v němž dvakrát vedli.

 

První poločas rozehráli Boleslavští dobře, i když se do první šance dostal již v 5. minutě soupeř, kdy Bárta zbytečně fauloval, ale liberecký trestný kop z nepříjemné vzdálenosti mířil nad branku. V 7. minutě Blažíčkův pokus z dobré pozice protihráči zblokovali. Ve 13. minutě dobrou individuální akci předvedl boleslavský Mašek, když však nezvládl finální přihrávku, tak z rodící se šance nic nebylo. O pět minut později po Chleborádově přihrávce Havlina boleslavskou šanci nevyužil. Ve 25. minutě po další spolupráci Chleboráda s Havlinou v dosavadní největší boleslavské šanci Havlina trefil pouze libereckého brankáře.
Ve 27. minutě se po rozehrání boleslavského rohového kopu k míči dostal Vozáb, posunul ho k Žádnému a jeho střela skončila v liberecké síti - 0:1.
Ve 35. minutě po rozehraném rohu první střela libereckého hráče na boleslavskou bránu znamenala vyrovnání na 1:1.

Vstup do druhého poločasu se povedl lépe boleslavským dorostencům, kteří se podruhé v utkání ujali vedení.
Ve 42. minutě Žádný vybojoval ve středu hřiště míč a po následné spolupráci Havliny s Maškem skóroval Blažíček - 1:2.
Ve 48. minutě se po taktické chybě stopera Chleboráda dostali Liberečtí do šance, ale střela se do boleslavské branky nevešla. Zanedlouho však severočeský soupeř druhý kiks už potrestal.
V 51. minutě další Chleborádovu taktickou chybu Liberečtí využili ke srovnání skóre na 2:2.
V 56. minutě libereckou střelu ze střední vzdálenosti vytáhl brankář Kocmich na roh.
V 65. minutě Boleslavští nezachytili soupeřovu brejkovou situaci po levé straně a Liberečtí ji završili vedoucím, a jak se později ukázalo i vítězným gólem - 3:2.
V 70. minutě Maškův trestný kop Šmejda hlavou usměrnil těsně vedle liberecké branky. V 76. minutě po faulu na Havlinu získali Boleslavští další nebezpečnou standardní situaci, ale liberecký brankář si s ní poradil.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník k prohře řekl: „Úvodních třicet minut bylo plně v naší režii. Soupeře jsme téměř nepouštěli na naši polovinu hřiště a ze sílícího tlaku nakonec dokázal vytěžit branku Žádný. Po vedoucím gólu však přišlo uspokojení, polevili jsme v důsledné hře a domácí se dostali více do hry. Vyrovnávací gól padl z první jejich střely na naši branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velmi dobře. Hráči byli znovu agresivní při napadání a získávali míče na polovině soupeře. Také na naší druhé brance měl zásluhu Žádný. Za deset minut bylo znovu vyrovnáno po sérii našich taktických chyb. Hráči cítili, že mají na to, aby zápas vyhráli a začali zase více útočit. Patnáct minut před koncem však nezachytili rychlý brejk domácích a ti toho využili. V závěru utkání přišel velký tlak našeho družstva, ale vyrovnat se nám již nepodařilo.

Zpět