FC Teplice - FK MB U16

1.kolo, 21.08.2016 16:45 , Hřiště: Teplice

FC Teplice 0:2 FK MB
Sestava: Kocmich - Johanides, Chleborád, Šmejda, Skramuský - Sládek (60. Bárat), Gracl (41. Žádný) - Velechovský (70. Zemen), Mašek (75. Baborák), Motyčka (50. Vozáb) - Lukáč.
Střelci: 9´ a 36´ Lukáč ( Motyčka )

V prvním utkání o mistrovské body v české lize mladších dorostenců získali šestnáctiletí mladoboleslavští fotbalisté povzbuzující tři body na teplickém hřišti, kde se jim povedla především první polovina zápasu.

 

První poločas se boleslavským dorostencům povedl tak dobře, že rozhodl o jejich konečném vítězství. Hned v 1. minutě se dostal do úniku Lukáč, ale v dobré střelecké pozici hledal ještě přihrávkou spoluhráče a to ke gólovému zakončení nevedlo.
V 9. minutě Lukáč využil chybnou rozehrávku teplického brankáře a do odkryté branky skóroval - 0:1.
Ve 13. minutě se po chybné boleslavské rozehrávky dostali Tepličtí do velké šance, ale jejich zakončení skončilo mimo branku. Ve 20. minutě nebezpečný teplický trestný kop spolehlivě zlikvidoval brankář Kocmich. O minutu později po přetaženém teplickém centru hlavičkoval soupeř vedle Kocmichovy branky. Ve 33. minutě Motyčka v zdařilém úniku přihrál volnému Lukáčovi pozdě a protivníkova obrana ji stačila zblokovat. Zanedlouho však spolupráce stejné boleslavské dvojice vedla k příznivému navýšení skóre.
Ve 36. minutě Motyčka krásnou přihrávkou mezi stopery poslal do samostatného nájezdu Lukáče a ten přehodil teplického gólmana - 0:2.

Ve druhém poločase Boleslavští polevili v ofenzivním úsilí, ovšem náskok z prvního dějství si pohlídali. V 57. minutě po chybě boleslavské defenzívy se Tepličtí dostali do šance, ale brankář Kocmich byl proti a výtečným zákrokem podržel družstvo. V 62. minutě teplická rychlá akce po levé straně vyvrcholila střelou po odraženém míči, kterou boleslavští obránci dokázali zblokovat. V 72. minutě se po boleslavském rohovém kopu dostal k zakončení Lukáč, ale jeho hlavičku teplický brankář chytil.

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník byl spokojený se střeleckou efektivitou: „Odehráli jsme velmi náročné utkání, ve kterém byl z našeho pohledu vydařenější první poločas. Dokázali jsme vstřelit dvě branky a měli i další příležitosti. Naše snaha o náročný, běhavý fotbal měla za následek, že nám velmi rychle ubývaly síly, což bylo ve druhém poločase znatelné. Postupem času jsme byli stále méně nebezpeční pro soupeřovu bránu a spíše jsme se snažili poctivě pracovat dozadu. Naše defenzivní činnost určitě nebyla bezchybná, ale velmi dobrý výkon odvedl gólman Kocmich a až na jednu chybu v rozehrávce byl spolehlivý. O výsledku tak rozhodla efektivita v zakončení a dvě branky Lukáče. V obranné fázi však máme stále hodně práce a to, že jsme v tomto utkání neinkasovali, bylo také zásluhou štěstí. Výhra je však povzbuzením a impulsem do další poctivé práce."

 

 

Zpět