FK MB - 1. FK Příbram

17.kolo, 02.04.2017 12:30 , Hřiště: MST UMT

FK MB 0:3 1. FK Příbram
Sestava: Kocmich - Johanides, Chleborád, Šmejda, Skramuský - Blažíček, Žádný (55. Gracl) - Plotnárek (65. Velechovský), Mašek, Stanislav (60. Baborák) - Vozáb
Střelci:

Šestnáctiletí boleslavští dorostenci ze čtvrté příčky dorostenecké ligy U16 nečekaně doma podlehli Příbrami ze spodní třetiny tabulky, protože neproměnili několik dobrých střeleckých příležitostí a soupeř je opakovaně zaskočil z brejků.

 

První poločas skončil bez gólů. V 1. minutě po centru z levé strany boleslavský Vozáb ve velké šanci nezvládl zakončení hlavou. O pět minut později Plotnárek vybojoval míč, posunul do šance Maška, ale ten minul příbramskou bránu. V 16. minutě po Plotnárkově centru Stanislav zcela sám před brankou ji přestřelil. Ve 30. minutě Plotnárek v samostatném úniku postupoval sám na příbramského brankáře a ten střelu vyrazil na roh.

Ve druhém poločase sice góly začaly padat, ale jen do boleslavské branky. Ve 42. minutě Plotnárkův rohový kop Šmejda hlavou dobře usměrnil do příbramské branky, ale její strážce fantastickým zákrokem uhájil čisté konto.
Ve 47. minutě se Příbramští po odraženém míči dostali ke střele, která skončila za zády boleslavského gólmana Kocmicha - 0:1.
V 52. minutě boleslavští stopeři nechali mezi sebou prostor pro soupeřovu přihrávku i zdárné zakončení akce - 0:2.

Boleslavští odpověděli až v 61. minutě, ale Šmejda příbramskou branku přestřelil. V 79. minutě příbramský brejk skončil střelou do břevna Kocmichovy branky. Těsně před koncem Boleslavští nevyužili dobrý centr Skramuského z levé strany a soupeř je za to vzápětí potrestal.
V 80. minutě příbramský brejk vyvrcholil střelou z úhlu, která u bližší tyče, kde si brankář Kocmich nepohlídal prostor, pronikla do boleslavské sítě - 0:3.

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník byl samozřejmě rozmrzelý: „Opět jsme odehráli velmi dobrý první poločas, ve kterém se soupeř ani jedenkrát nedostal k ohrožení naší branky. Žádnou z našich velkých šancí jsme však nevyužili, když postupně spálili své možnosti Vozáb, Mašek, Stanislav či Plotnárek. Ještě v úvodu druhé půle měl další příležitost Šmejda, ale i toho vychytal hostující brankář. Zákonitě tak musel přijít trest. První dvě střely hostů na naši bránu skončily v síti. Po zbytek utkání jsme se marně snažili dobývat obranu Příbrami. Soupeři se pak otevíralo více možností k brejkovým situacím. Měli jsme ještě několik šancí na vstřelení branky, ale ani jedna se neujala. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna, když v poslední minutě hosté po brejku přidali třetí branku."

Zpět