FK MB - FK Dukla Praha

26.kolo, 03.06.2017 12:30 , Hřiště: FK Ml. Boleslav

FK MB 1:0 FK Dukla Praha
Sestava: Kocmich - Bárta (50. Johanides), Chleborád, Šmejda, Skramuský - Blažíček, Žádný - Velechovský (41. Pech), Mašek, Nykodým (41. Motyčka) - Havlina (70. Gracl)
Střelci: 5. Chleborád (Mašek)

Posledním domácím vítězstvím potvrdili boleslavští šestnáctiletí mladíci své páté místo v ligové tabulce, na kterém už nic nezmění jakýkoliv výsledek na hřišti vršovických Bohemians v posledním kole ročníku 2016-17.

 

První poločas začali Boleslavští zdařile a hned první standardní situaci proměnili ve vedení.
V 5. minutě boleslavský rohový kop rozehrál Mašek a Chleborád ho završil vedoucím gólem, který se později ukázal být rozhodujícím pro výsledek celého utkání - 1:0.
V 7. minutě Mašek ve snaze přelobovat protivníkova brankáře minul branku. V 10. minutě se na levé straně uvolnil Nykodým a přihrál Maškovi, jehož střela přeletěla bránu. Ve 24. minutě po dalším boleslavském rohovém kopu hlavičkoval Blažíček mimo branku. Ve 31. minutě Šmejda ve velké šanci hlavou také minul pražskou bránu. Ve 33. minutě míč získal na soupeřově polovině Mašek, přihrál na Nykodýma a po jeho centru zakončoval Havlina do náruče brankáře. Ve 38. minutě po Havlinově přihrávce Žádného zakončení brankou neskončilo.

Ve druhém poločase pokračovali Boleslavští v ofenzívě, ale těsné vedení nenavýšili. Ve 48. minutě po Maškově rohovém kopu proti Šmejdově hlavičce výborně zasáhl brankář Dukly. V 57. minutě Mašek individuální akci zakončil neškodně do středu pražské brány. V 62. minutě rozehrávku Dukly zachytil Pech a jeho následnou střelu gólman vyrazil na roh. V 68. minutě Žádný s Blažíčkem získali míč pro Pecha, ale ten nezvládl finální přihrávku na volného spoluhráče. V 77. minutě Mašek přešel přes čtyři protihráče a nastřelil břevno soupeřovy branky. V 79. minutě unikajícího útočníka Dukly výborným obranný zákrokem zastavil Šmejda.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník řekl: „Brzy jsme vstřelili první branku, která se nakonec ukázala jako vítězná. Žádná z další šancí, které jsme si v zápase vypracovali, už gólem neskončila. Dařilo se nám narušovat rozehrávku soupeře a podnikat nebezpečné útočné akce. Tentokrát jsme se prosazovali i ze standardních situací a několikrát po nich mohlo dojít k navýšení skóre. Naše střely však buďto končily mimo, nebo se vyznamenal hostující brankář. Dobývání brány soupeře pokračovalo po celé utkání. A když se pár minut před koncem neujala ani střela Maška, která skončila na břevně, zápas skončil nejtěsnějším možným rozdílem."

Zpět