FK MB - FK Meteor Praha

10.kolo, 15.10.2016 12:30 , Hřiště: Astonka

FK MB 4:1 FK Meteor Praha VIII
Sestava: Štipl - Johanides (50. Baborák), Chleborád (40. Havlina), Šmejda, Skramuský - Žádný, Mašek - Plotnárek (60. Velechovský), Gracl (70. Motyčka), Vozáb - Lukáč (50. Stanislav)
Střelci: 23. Mašek (pen.), 27. Skramuský (Vozáb) , 40. Žádný (Gracl), 69. Vozáb (Žádný)

FK Mladá Boleslav U16 – FK Meteor Praha VIII U16 4:1 (3:0)

 

Boleslavští šestnáctiletí dorostenci si upevnili postavení na třetím místě jasnou výhrou nad soupeřem z opačného pólu ligové tabulky. O čtyři vstřelené góly se podělili čtyři hráči.  Kaňkou byla nedisciplinovanost Baboráka, který byl po potyčce s protihráčem vyloučený v poslední minutě utkání.

První poločas Boleslavští ovládli dobrým herním projevem, i když jim téměř půl hodiny trvalo, než se začali prosazovat střelecky.
V 7. minutě po centru Plotnárka z pravé strany Lukáč z dobré pozice hlavičkoval nad branku. V 11. minutě opět po centru z levé strany, tentokrát z Vozábovy kopačky, Lukáčovo zakončení směřovalo pro změnu těsně vedle branky. Ve 21. minutě po Maškově přihrávce Lukáč do třetice nepřesně zakončoval kousek mimo levou tyč soupeřovy branky. Ve 22. minutě dlouhý nákop Pražanů propadl mezi boleslavskými stopery a protivníkovu velkou šanci zlikvidoval až gólman Štipl.
Ve 23. minutě při snaze odvrátit Vozábův centr z levé strany jeden z obránců Meteoru zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a následnou penaltu proměnil Mašek v boleslavské vedení - 1:0.
Ve 27. minutě na levé straně Vozáb vybojoval míč, přihrál ho Skramuskému, jehož centr skončil za zády pražského brankáře - 2:0.

Ve 31. minutě po Graclově akci Žádného zakončení zastavila tyč.
Ve 40. minutě si Gracl s Žádným spolupráci zopakovali a tentokrát už míč skončil v soupeřově síti - 3:0.

Ve druhém poločasu si Boleslavští už tolik střeleckých příležitostí, jako před přestávkou, nepřipravili a navíc soupeři umožnili zkorigovat výsledek. Ve 43. minutě Mašek vysunul do boleslavského úniku Plotnárka, ale toho ve velké šanci vychytal gólman Mateoru.
V 50. minutě při rozvíjející se boleslavské útočné akci Plotnárek nečekaně jednoduše ztratil míč a soupeř brejk proměnil ve snížení na 3:1.
V 61. minutě boleslavský Žádný získal míč, posunul ho na Velechovského, ale jeho střelu chytil brankář Meteoru. V 67. minutě Maškův centr usměrňoval nedůraznou a tudíž neúspěšnou hlavičkou Šmejda.
V 69. minutě po standardní situaci soupeře se míče zmocnil Žádný a vyslal do úniku Vozába, který dal výsledku konečnou podobu - 4:1.
Pět minut před koncem rozhodčí vyloučil po potyčce s protihráčem pouze boleslavského obránce Baboráka.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník byl spokojený jenom napůl: „Byli jsme hernějším a fotbalovějším družstvem. Výkon v prvním poločase byl z naší strany slušný, zato s tím druhým nemůžeme být spokojeni. Pro neproměněných úvodních šancích jsme se začali brankově prosazovat a předváděli dobrý fotbal. Hosty jsme přehrávali a několik dalších šancí ještě nevyužili. Ve druhém poločase to bylo z naší strany trochu trápení. Nebylo již tolik šancí a soupeři se podařilo snížit po naší defenzivní chybě. Definitivní uklidnění přišlo až deset minut před koncem po brance Vozába."

 

Zpět