Meteor - FK MB

23.kolo, 13.05.2017 12:00 , Hřiště: Meteor

Meteor Praha 0:0 FK MB
Sestava: Štipl - Johanides, Chleborád, Šmejda, Baborák (60. Velechovský) - Blažíček (35. Gracl), Žádný - Vozáb (65. Stanislav), Mašek, Skramuský - Havlina, Bárta
Střelci: -

Šestnáctiletí po osmé marně usilovali o výhru. Poprvé si však v jarní sezoně připsali po remíze bonusový bod za penaltový rozstřel, na podzim se jim to povedlo třikrát. Na jejich postavení v horní polovině čtrnáctičlenné tabulky skupiny A české ligy mladších dorostenců U16 se nic nezměnilo. Nadále jsou pátí.

 

První poločas byl rozháraný přičiněním nepřesné hry z obou stran. Ve 2. minutě pražští dorostenci zaútočili z levé strany a po centru jejich zakončení u přední tyče mířilo vedle branky. V 15. minutě se po rozehraném boleslavském rohovém kopu ocitl v dobré pozice Havlina, ale branku přestřelil. O dvě minuty později po dalším boleslavském rohu, který rozehrál Skramuský hlavičkoval Blažíček také nad branku Meteoru. Ve 24. minutě pražský útočník pokazil závěr brejku, protože mu střela vůbec nesedla.

Druhý poločas začali Boleslavští dobře, získali herní převahu, kterou však gólově nezúročili. V 55. minutě po boleslavské standardní situaci prošel míč k zadní tyči, kde Vozábovi chyběl krok k úspěšnému zakončení. V 65. minutě zbytečný boleslavský faul vynesl Meteoru trestný kop z nadějné vzdálenosti, ale střílející hráč boleslavskou branku přestřelil. V 70. minutě byl u Bártovy přihrávky za obranu Meteoru dříve pražský brankář, než některý z boleslavských ofenzivních hráčů. V následující minutě se k odraženému míči dostal Žádný a jeho zakončení pouze o kousek minulo branku Meteoru. Pět minut před koncem na Bártův dobrý centr jen o pár centimetrů nedosáhl Velechovský.

Po osmdesáti odehraných minutách bez jediného střeleckého úspěchu následoval penaltový rozstřel FK Meteor Praha VIII U16 - FK Mladá Boleslav U16  3:4, za který si úspěšnější boleslavští dorostenci připsali druhý bod k jednomu získanému za remízu.
V první sérii střelec Meteoru uspěl a boleslavský Chleborád ne - 1:0. Ve druhé sérii své penalty proměnili oba hráči, za Boleslav uspěl Skramuský - 2:1. Ve třetí sérii boleslavský brankář Štipl chytil soupeřovu ránu a jeho spoluhráč Šmejda vyrovnal na 2:2. Ve čtvrté sérii stříleli přesně oba hráči, za Boleslav Stanislav - 3:3. V páté sérii pražský střelec branku minul a boleslavský Mašek se trefil - 3:4.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník radost ze hry svých svěřenců neměl: „Zápas příliš fotbalové krásy nepobral. Míč hodně létal vzduchem a tak se stále bojovalo o odražené míče. Mužstvo, které je dokázalo získat, mělo chvilkovou územní převahu. Vzhledem k nerovnostem terénu ve středu hřiště jsme se snažili hrát hodně přes kraje a centrovanými míči dělat domácí obraně problémy. První část se nám místy dařila, ale velkým problémem byla tentokrát finální přihrávka. Centrované míče nenacházely naše hráče a často končily v zámezí. V prvních dvaceti minutách hry jsme měli dvě zajímavé možnosti ke skórování, ale místo přihrávky na hráče v dobré pozici přišla volba řešení, které ke gólu nevedlo. Druhý poločas jsme začali dobře a soupeře přitlačili na jeho polovinu hřiště. Hráči však kazili spoustu přihrávek a tak domácím dovolovali přecházet do rychlých protiútoků, z nichž některé se nám podařilo zastavit až na poslední chvíli. Do dvou příležitostí jsme se dostali po standardních situacích, ale gól ne a ne padnout. Po utrápené bezbrankové remíze jsme alespoň uspěli v pokutových kopech."

Zpět