Bohemians 1905 - FK MB

3.kolo, 26.08.2017 13:15 , Hřiště: Není známo

Bohemians 1905 0:0 FK MB
Sestava: Kocmich - Bárta (60. Johanides), Chleborád, Šmejda, Skramucký - Blažíček (65. Lukáč), Žádný - Vozáb, Mašek, Lupšák (46. Pech) - Havlina, (55. Plotnárek)
Střelci: -

Sedmnáctiletí dorostenci měli hodně příležitostí k rozhodnutí utkání ve svůj prospěch, ale nevyužili ani jednu ke skórování. V pozápasovém penaltovém rozstřelu patnáct hráčů pálilo neomylně, až teprve šestnáctý v pořadí, kterým byl boleslavský Lukáč, neuspěl.

 

Po většinu zápasu byli Boleslavští aktivnější, naopak Bohemians ani jednou za osmdesát minut nezaměstnali boleslavského brankáře Kocmicha. V 10. minutě Lupšák připravil dobrou střeleckou pozici pro Blažíčka, jeho střela o kousek minula branku Bohemians. V 15. minutě po dohrávaném rohu Šmejdu hlavičkujícího na zadní tyči vychytal vršovický brankář. Ve 25. minutě po centru z pravé strany měl Mašek na noze gól, ale míč netrefil čistě a poslal ho mimo tři tyče. Ve 30. minutě Bohemians zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale jejich střelec trefil hráčskou zeď. Ve 34. minutě po boleslavském přímém kopu nadějnou dorážku Havlina namířil nad branku.

Ve druhém poločase pokračovala boleslavská jalová ofenzíva. Ve 43. minutě Vozáb zakončil boleslavský útok těsně vedle pravé tyče. V 70. minutě Pech utekl po pravé straně, a když přihrávkou pod sebe našel Lukáče, tak ten z ideální pozice neprostřelil soupeřova brankáře. V 78. minutě si Vozáb navedl míč z levého křídla a svoji individuální akci završil krásnou střelou, ovšem soupeřův brankář ji výtečným zákrokem vytěsnil na roh. Nejblíže úspěchu v boleslavský prospěch byl Lukáč v předposlední minutě utkání, kdy po rohu hlavičkoval do břevna.

Pozápasový penaltový rozstřel Bohemians 1905 U17 - FK Mladá Boleslav U17  8:7
V sedmi sériích se střelci obou týmů neomylně trefovali do soupeřovy branky. Za Boleslav kopy s penaltového puntíku postupně proměnili Plotnárek, Skramuský, Chleborád, Johanides, Mašek, Šmejda a Pech. V osmé sérii vršovický hráč pokračoval v úspěších svých předchůdců, kdežto boleslavský Lukáč nikoliv. Bonusový bod tak získali Bohemians.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník litoval neproměněných šancí: „V obou poločasech jsme si dokázali vypracovat několik velmi dobrých brankových příležitostí a můžeme jen litovat, že žádná z nich neskončila gólem. Soupeř se na dostřel k naší brance příliš nedostával a za celý zápas neměl jedinou přímou střelu na Kocmichovu bránu. Prosazovali jsme se hlavně po krajích hřiště a centrovaných míčích. Asi největší šanci prvního poločasu měl Šmejda, který při zakončení zblízka pouze trefil domácího brankáře. Velmi zajímavá byla také poslední desetiminutovka, ve které jsme mohli vstřelit tři góly, ale velké šance Vozába a dvakrát Lukáče zůstaly nevyužity. Defenzivní výkon mužstva byl tentokrát v pořádku a je jen velká škoda nevyužitých šancí."

Zpět