FK MB - Zbrojovka Brno

12.kolo, 27.10.2017 15:15 , Hřiště: Není známo

FK MB 0:2 Zbrojovka Brno
Sestava: Kocmich - Bárta (20 Johanides), Baborák, Šmejda, Skramuský - Žádný (52. Mašek), Blažíček - Lupšák (47. Havlina), Lukáč (72. Chleborád), Novák - Pech
Střelci: -

Boleslavští sedmnáctiletí dorostenci na svého soupeře z popředí tabulky nestačili. Brněnští hráči byli po většinu utkání lepší na míči, pohyblivější a zaváhání v boleslavské defenzivě nekompromisně trestali.

 

Do utkání vstoupili Boleslavští aktivně. V 5. minutě získali výhodu trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti, Skramuský však trefil jen brněnskou zeď a odražený míč skončil v zámezí.
V 10. minutě po chybné boleslavské rozehrávce před vlastní šestnáctkou míč získal brněnský útočník Svoboda, který přehodil vyběhnuvšího gólmana Kocmicha - 0:1.
Ve 12. minutě Skramuský přihrál Pechovi, po jehož centru akci zakončil Lukáč zblokovanou střelou a výhodu rohového kopu Boleslavští promarnili. Ve 13. minutě brejk brněnského Purriniho hasil na boleslavské půlce nedovoleným způsobem Bárta. Ve 24. minutě brněnský Gehringer vnikl podél zadní lajny do boleslavské šestnáctky a jeho přihrávka proletěla před brankou bez kontaktu. Ve 27. minutě brněnský Svoboda vyrazil samostatně z půlky hřiště a teprve před boleslavskou šestnáctkou jej zastavil Šmejda. Do konce prvního poločasu byli hráči soupeře sice více na míči, ale do zakončení se nedostali.

Ve druhé polovině utkání se hrál oboustranně aktivní fotbal. Boleslavští hru vyrovnali a snažili se o srovnání stavu. Ve 42. minutě Pech uvnitř brněnské šestnáctky přihrál Lupšákovi a jeho pokus o zakončení srazili brněnští obránci. Ve 44. minutě rozehraný brněnský trestný kop Svoboda hlavičkoval mimo boleslavskou branku. V 46. minutě Lukáč přihrál Novákovi, jehož střela bez přípravy skončila v bloku brněnské obrany. V 53. minutě po Maškově trestném kopu se odražený míč dostal k Pechovi a jeho zakončení Brněnští zblokovali mimo brankové tyče. V 60. minutě Lukáč zachytil brněnský výkop, ale jeho postup na brněnskou branku zastavila dvojice soupeřových beků. V 63. minutě po výkopu boleslavského gólmana Kocmicha postupoval Pech zprava k brněnské šestnáctce, ovšem přihrávkou před branku spoluhráče nenašel. V závěrečné čtvrthodince Brněnští přidali na pohybu a vyvinuli tlak, který jim přinesl pojistku vítězství. V 65. minutě Kocmich nadvakrát zkrotil střelu zpoza šestnáctky. V 75. minutě Kocmich vytěsnil další brněnskou střelu mimo konstrukci své branky za cenu rohu, kterému se boleslavská defenzíva ubránili.
V 80. minutě byl však boleslavský gólman Kocmich na střelu Kavína krátký - 0:2.
Hned po vstřelené brance, rozhodčí Machýček utkání ukončil.

 

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník k prohře řekl: „Narazili jsme na velmi silné a technické družstvo. Téměř po celé utkání hráči byli pod časovým tlakem, se kterým se naši hráči těžko vyrovnávali. První poločas byl navíc z naší strany málo důsledný. K hráčům soupeře jsme dostupovali pozdě a bez potřebné agresivity. Ve druhé půli se náš výkon o něco zlepšil, ale stále nám dalo hodně práce dostat se přes důslednou brněnskou defenzivu. Za celé utkání jsme si vypracovali pouze jednu gólovou šanci, kterou neproměnil Pech. Náš výkon v tomto utkání nebyl dobrý a po zásluze jsme prohráli."

Zpět